НОВИНИ

У США пояснили, навіщо їм потрібна ядерна зброя малої потужності

Зазначається, що такий вид озброєння знадобиться для стримування "однієї країни".

Глава міністерства оборони Сполучених Штатів Джеймс Меттіс на брифінгу в Білому домі заявив, що країні потрібна ядерна зброя малої потужності для ефективного стримування потенційних суперників.

 

"Я думаю, ми всі усвідомлюємо в цій країні прихильність президента та повагу до військових. Ми склали кілька варіантів. Ми надішлемо їх до Білого дому для прийняття рішення", - зауважив він.

 

Зазначається, що інші країни не повинні недооцінювати американських військових під час звичайного бою.

 

«Ми вважаємо, що деякі країни можуть прорахуватися, - особливо одна конкретна країна - припустивши, що якщо в ході звичайного бою вони застосують малопотужну ядерну зброю, то ми не відповімо на це застосуванням більш потужної ядерної зброї», - сказав він на брифінгу в Білому домі.

 

 

За його словами, саме для запобігання такій ситуації США планують створити ядерну зброю меншої потужності.

 

«Це засіб стримування. Стримування динамічне, воно змінюється з року в рік, від десятиліття до десятиліття", - наголосив глава Пентагону.

 

Крім того, міністерство планує підняти питання щодо підвищення оборонних витрат і підтримки дворічної бюджетної угоди для військових.

 

"Ідея полягає в підвищенні порогу. Не думайте навіть про зниження порогу до звичайного бою та його ескалації до однієї малозабезпеченої ядерної зброї, яка стратегічно змінює гру", - додав він.

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Сполучених Штатів Дональд Трамп звернувся до Пентагону з проханням надати план параду Збройних сил США в Вашингтоні в 2018 році.

 

Як повідомлялось, міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що план додати нову крилату ракету до ядерного арсеналу США має на меті надання додаткових важелів для переговорів із Росією, на яких Вашингтон прагне переконати Москву припинити порушення договору про контроль над озброєннями.