НОВИНИ

Заступник голови Ради НБУ: Реформи дають перевагу тим, хто готовий до них

За словами Тимофія Милованова, поки суспільство не сприймає нерівність як справедливу норму, не буде підтримки капіталізму, економічного зростання й реформ, які до нього приводять.

Реформи дають перевагу тим, хто готовий до них. У ре­зультаті змін виграють ті, у кого краща освіта (кращі ви­кладачі, кращі університети, зокрема й за кордоном), хто краще адаптується і в кого очікувана тривалість життя довша, бо плоди перетворень з’являться в май­бутньому. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник голови Ради Національного банку України Тимофій Милованов.

 

Для решти, за його словами, потрібно будувати інфраструк­туру, щоб люди могли перекваліфікуватися, але цього в Україні не зробили. І тут виникає суперечність між урядом і Нацбанком.

 

«І тут виникає суперечність між урядом і Нацбанком, що випливає з фундаментального конфлікту між нерівністю та економічним зростанням. Будь-яка політика, спрямована на макроекономічну стабілізацію та розвиток економіки, віддаватиме перевагу молодшим та освіченішим людям. І це поглиблюватиме нерівність. А одне із завдань уряду — зменшувати її. Щоб забезпечити зростання економіки, ми маємо будувати капіталізм, коли той, хто зробив багато, отримує також багато. Це створить мотивацію багато працювати, але й посилить нерівність: той, хто щось зробив, матиме більше, ніж той, хто не зробив», — сказав Милованов.

 

Заступник голови Ради НБУ зауважив, що поки суспільство не сприймає таку нерівність як справедливу норму, не буде підтримки капіталізму, економічного зростання й реформ, які до нього приводять.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.