НОВИНИ

У США заявили про викриття мережі кіберзлочинців на чолі з українцем - інфографіка

За час свого існування зловмисники завдали збитків на понад 530 мільйонів доларів.

Правоохоронні органи Сполучених Штатів припинили діяльність створеного українцем злочинного угруповання. Про це у середу, 7 лютого, повідомив прес-центр міністерства юстиції США.

 

Зазначається, що було викрито мережі кіберзлочинців Infraud.

 

"Саме це угруповання було засновано 2010 року українцем Святославом Бондаренком, наголошується в повідомленні американського відомства", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, кіберзлочинці діяли за гаслом "In Fraud We Trust" ("Ми віримо в шахрайство").

 

"Зловмисники створили розгалужену й добре організовану мережу, що протизаконним шляхом отримувала особисті дані інтернет-користувачів, у тому числі ті, що надавали доступ до банківських та електронних рахунків", - зауважили у заяві.

 

 

За даними слідства, зловмисники намагалися отримати дані про 4,3 мільйона кредитних карток та банківських рахунків.

 

"Наразі слідчі вважають причетними до злочинного угруповання загалом 36 осіб. 13 членів кібербанди вже заарештували. Арешти проводилися в США, Австралії, Великобританії, Франції, Італії, Косові, Сербії та Албанії", - додали у повідомленні.

 

У свою чергу, Мін'юст США наголосило, що за час існування угруповання злочинці завдали збитків на понад 530 мільйонів доларів.

 

"Відповідно до обвинувального висновку, учасники Infraud мали визначені ролі в ієрархії організації. "Адміністратори" керували повсякденною роботою та стратегічним плануванням організації, затверджували та контролювали членство, а також призначали покарання та нагороди членам. "Супер Модератори" контролювали та керували конкретними тематичними областями у межах їхнього досвіду. "Модератори" моделювали один або два специфічних суб-форуми в межах своїх областей предметного досвіду. "Продавці" продавали незаконні товари та послуги. Нарешті, "VIP-учасники" використовували форум для збору інформації та полегшення  злочинної діяльності. Станом на березень 2017 року було зареєстровано 10901 членів організації Infraud", - наголосили у міністерстві.

 

Нагадаємо, 8 лютого палата представників Конгресу США підтримала проект "Закону про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки", який передбачає активну взаємодії між країнами та посилення захисту України від кібератак з боку Росії.

 

Як повідомлялось, 2 лютого в Україні при Раді національної безпеки України було відкрито Центр реагування на кіберзагрози (Cyber Threat Response Center, CRC).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.