НОВИНИ

Полторак прокоментував свідчення Тенюха щодо наказу вивести війська з Криму

За словами міністра, на момент анексії Криму він не мав повноважень надавати накази про виведення українських військових з Криму.

Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що не приймав жодних рішень щодо виведення військ із Криму в березні 2014 року. Про це він заявив, відповідаючи на запитання щодо свідчень колишнього в. о. міністра оборони Ігоря Тенюха  щодо того, остаточне рішення про виведення українських військ з Криму нібито було прийнято на засіданні РНБО 23 березня 2014 року.

 

"Я не знаю, наскільки цей протокол (допиту – ред.) відповідає дійсності. Якщо він відповідає дійсності і такі свідчення дав пан Тенюх, на мою думку, це свідчить про те, що пан Тенюх був настільки наляканий, що не розумів, де він знаходиться, хто на яких посадах перебуває, не розумів, хто які завдання виконує, тому що коментар взагалі неадекватний", – сказав Полторак.

 

Він також нагадав, що на момент прийняття рішення щодо виведення військових формувань Збройних сил із Криму він "навіть не був командувачем Нацгвардії".

 

Читайте також: Суд над Януковичем. Помічник екс-представника України в ООН розповів, як РФ захопила Крим

 

"Мене призначили на посаду 15 квітня 2014 року. Членом РНБО я став 27 жовтня 2014 року, коли вже став міністром оборони. До цього я навіть не був членом РНБО. Я не знаю, як я міг впливати на порядок виводу військ із Криму. Я ніякого рішення з цього приводу не приймав", - сказав Полторак.

 

"Тільки після того, як було прийнято рішення керівництвом країни про виведення з Криму всіх силових підрозділів, Нацгвардія виконала цей наказ...Тому це чиста брехня пана Тенюха, якщо він про це сказав", – резюмував Полторак.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що колишній в. о. міністра оборони Ігор Тенюх під час допиту заявив, що остаточне рішення про виведення українських військ з Криму було ухвалене під час засідання Ради національної безпеки і оборони за ініціативою тодішніх голови Адміністрації президента Сергія Пашинського і керівника Нацгвардії Степана Полторака.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.