НОВИНИ

Закон про заборону "бандеризму". Польська опозиція готує альтернативний законопроект

Схетина заявив, що платформа не збирається залишатися осторонь і дивитися на негативні наслідки прийнятого урядом закону.

У Польщі опозиція має намір підготувати поправки до закону про Інститут національної пам'яті, щоб пом'якшити загострені відносини з західними партнерами. Про це заявив екс-міністр закордонних справ Польщі, нині лідер опозиційної польської партії "Громадянська платформа", Гжегож Схетина, повідомляє Onet.pl.

 

Згідно з повідомленням, у середу, 7 лютого, лідер опозиції зустрівся з послом США Полом Джонсоном. Після зустрічі Схетина зазначив, що "хороших новин не було". Він розповів, що підписання поправок до закону про Інститут національної пам'яті президентом Анджеєм Дудою викликає "здивування наших найважливіших союзників", у тому числі американських політиків.

 

Читайте також: У США відреагували на підписання президентом Польщі закону про Інститут нацпам’яті

 

"Я говорю про це, тому що це важливе питання. Відносини зі Сполученими Штатами є гарантією нашої безпеки - у цьому році буде сторіччя після того, як Америка прийняла участь у відновленні незалежності Польщі у 1918 році. Сьогодні ми хочемо, щоб це століття великих польсько-американських відносин ми святкували разом, але це не так", - сказав Схетина.

 

Він заявив, що платформа не збирається залишатися осторонь і дивитися на негативні наслідки прийнятого урядом закону.

 

"Ми оголосимо про поправки до цього закону щодо найбільш критичних моментів, які створюють жахливу картину історичної політики Польщі і всього того, що сталося в польському парламенті, і було санкціоновано президентом Дудою", - сказав лідер Громадянської платформи.

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події.

 

Як повідомлялося, сенат Польщі в ніч на 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.