НОВИНИ

Формування уряду в Німеччині. У проекті коаліційної угоди прописана тема відбудови Донбасу — ЗМІ

Наголошується, що Німеччина готова взяти масштабну участь у відбудові Донбасу, однак фінансова допомога надаватиметься "на жорстких умовах".

Уряд Німеччини має намір і надалі надавати підтримку Україні на шляху реформ, виступаючи за відновлення її територіальної цілісності. Про це йдеться у проекті Коаліційного договору Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів, а також Соціал-демократична партії, повідомило Укрінформу надійне джерело.

 

"Ми будемо ангажовано підтримувати Україну в тому, що стосується повного відновлення її територіальної цілісності, зміцнення стабільності і соціального розвитку", - йдеться в 177-сторінковому документі, затвердженому в середу керівниками трьох партій.

 

У ньому наголошується, що підписанти "очікують і заохочують послідовне здійснення програми реформ в Україні, особливо боротьбу з корупцією з метою всеосяжної модернізації країни".

 

Майбутній уряд ФРН водночас попереджає, що надаватиме фінансову допомогу "на жорстких умовах".

 

Читайте також: Прорив року. Чого очікують світові ЗМІ від нової великої коаліції в Німеччині

 

У документі йдеться також, що Німеччина готова взяти масштабну участь у відбудові Донбасу, щойно це зроблять можливим "суттєві кроки по виконанню Мінських домовленостей".

 

Що стосується самих домовленостей, то Берлін разом із Парижем мають намір продовжувати активно сприяти їх виконанню і домагатися врегулювання конфлікту.

 

Саме в разі реалізації Мінських угод уряд ФРН "буде готовий зняти антиросійські санкції" і говорити про це зі своїми європейськими партнерами, зазначається в договорі.

 

У ньому також міститься нагадування про те, що Росія протиправною анексією Криму і "втручанням" на сході України порушила європейський мирний порядок. "Нинішня російська зовнішня політика вимагає від нас особливої уважності і опірності", - йдеться в документі. В основі цього лежить дотримання перемир'я на сході України і відведення всіх важких озброєнь. Прикметно, що німецькі партії прописали, що "такий розвиток має забезпечити місія ООН". Україна і Росія ж мають виконати свої зобов'язання щодо Мінських угод.

 

Нагадаємо, керівники Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів, а також Соціал-демократичної партії Німеччини завершили коаліційні переговори досягненням домовленості про створення Великої коаліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.