НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

Прорив року. Чого очікують світові ЗМІ від нової великої коаліції в Німеччині

За оцінками провідних світових медіа, німецькі соціал-демократи, які отримають ключові посади в уряді ФРН, матимуть чималий вплив на світовій арені, і в Європі зокрема

У середу, 7 лютого, лідери провідних партій Німеччини досягли прориву щодо формування нового коаліційного уряду. Зокрема, учасникам переговорів вдалося домовитися про розподіл міністерських постів в майбутньому уряді країни.

 

Представники Соціал-демократичної партії (СДПН) отримають крісла у трьох важливих міністерствах – закордонних справ, фінансів, соціального захисту та праці. Водночас представник Християнсько-соціального союзу (ХСС) очолюватиме міністерство внутрішніх справ, а представникам Християнсько-демократичного союзу (ХДС) залишаться міністерства економіки та оборони. Основними розбіжностями  переговорів стали ринок праці, охорона здоров'я та питання біженців.

 

Тиждень.ua відслідковував, як світові ЗМІ прокоментували завершення коаліційних переговорів і досягнення домовленості про створення Великої коаліції, та яку тенденцію майбутніх змін у політиці ФРН передбачають іноземні журналісти.

 

BBC

 

На думку автора видання Деміена Макгіннеса, лівоцентристські соціал-демократи отримають ряд ключових міністерств, у тому числі фінансів, МЗС та трудових ресурсів.

 

"Це матиме великий вплив на решту світу, зокрема на Європу", - зауважив журналіст.

 

 

За його словами, Міністерство фінансів соціал-демократів найімовірніше узгоджуватиме амбіційні плани реформи ЄС з французьким президентом Макроном.

 

"Вдома ці потужні міністерства допоможуть СДПН (Соціал-демократична партія Німеччини, - Ред.) проштовхувати ліву політику, таку як надання кращих прав для працівників", - наголосив Макгіннес.

 

Deutsche Welle

 

Німецьке видання зібрало ключові пункти, які були узгоджені сформованим новим коаліційним урядом.

 

"Ось ключові пункти, узгоджені в коаліційному контракті, хоча деталі певних життєво важливих питань, включаючи медичне страхування та потенційні реформи ринку праці, ще не були оприлюднені, - йдеться у публікації.

 

Зокрема, автори DW звернули увагу на питання експорту зброї, імміграції, європейської політики, житлового господарства, освіти, екології, інформаційних технологій  та сільського господарства.

 

"Експорт зброї: обидві сторони домовились посилити контроль над експортом зброї Німеччини, що востаннє оновлювався в 2000 році, спеціально для того, щоб виключити всі країни, які беруть участь у війні в Ємені. Це було б значною зміною, оскільки Саудівська Аравія, котра є один з найкращих покупців німецької зброї, залишиться поза увагою", - наголосило видання.

У свою чергу, обидві сторони погодились, що кількість біженців, що прибули до Німеччини через об'єднання сімей, буде обмежена до 1000 осіб на місяць - та ж сама цифра, яка була викладена і кілька тижнів тому.

 

"Організації захисту прав біженців, такі як Pro Asyl, стверджували, що в будь-якому випадку це є косметичною різницею, оскільки виняток уже існував протягом останніх двох років і був використаний лише приблизно в 100 випадках минулого року", - зазначило DW.

 

Також сторони погодились, що Європі потрібно "більше інвестицій", зокрема у формі інвестиційного бюджету для єврозони. Сторони обіцяли приділити особливу увагу скороченню безробіття серед молоді та "справедливе оподаткування компаній - особливо інтернет-гігантів Google, Apple, Facebook і Amazon в Європі".

 

Наголошується, що міністр охорони навколишнього середовища Барбара Гендрікс визнала, що Німеччина повністю втратила свою ціль скорочення викидів до 2020 року: 40-відсоткове зниження рівня 1990 року.

 

Водночас, на програму, яка має забезпечити "право на швидкий Інтернет до 2025 року" всі сільські райони країни, виділять мільярд євро.

 

"Робоча група обіцяє забезпечити "право на швидкий Інтернет до 2025 року" - іншими словами, закон, що гарантує широкосмугове підключення до Інтернету для всіх німців", - додають у виданні.

Bloomberg

 

Американське видання передбачає, що Мартін Шульц (СДПН) поглибить інтеграцію єврозони та долучиться до позиції президента Франції Еммануеля Макрона щодо валютного блоку.

 

"Хоча Меркель встановлює політичні вказівки для уряду як канцлер, міністерство фінансів, очолюване СДПН, дозволить Шульцу поглибити інтеграцію в єврозону та долучиться до позиції Макрона, який вважає, що валютний блок 19 країн має мати спільний бюджет та міністра фінансів", - відзначило видання.

 

Крім цього, автор публікації висловив побоювання щодо націоналістичної право-популістської партії "Альтернатива для Німеччини".

 

"Боротьба Меркель з утворенням її четвертого уряду відображає дедалі більш фрагментований партійний ландшафт Німеччини та підйом антиімміграційної партії "Альтернатива для Німеччини", - йдеться у статті.

Agence France-Presse

 

Французьке інформаційне агентство також  дотримується думки, що глава партії соціал-демократів Мартін Шульц намагатиметься переконати Берлін у тому, щоб приєднатися до популяризації реформи ЄС від Макрона

 

"У проекті варіанту пакту про коаліцію, який бачив AFP, сторони погодились підтримувати реформу Макрона та попередньо підтримали ідею інвестиційного бюджету в єврозоні", - стверджує видання.

 

Однак, не було відразу зрозуміло, як буде вирішено остаточні точки дотику на переговорах, такі як наполягання СДПН на обмеженні короткострокових контрактів та капітальний ремонт дворівневої системи охорони здоров'я.

 

"Що стосується оборонних витрат, то обидві сторони залишалися розбіжними, оскільки консерватори більш відкриті, ніж СДПН, для того, щоб збільшити військові витрати ближче до цілей НАТО, як наголошував президент США Дональд Трамп", - йдеться у повідомленні.

Reuters

 

 

Британське агентство впевнене, що новини про угоду  принесуть деяке полегшення інвесторам та країнам-партнерам, які стурбовані тим, що Меркель не змогла об'єднати уряд протягом більш ніж чотирьох місяців у той час, коли Європа стикається з численними проблемами, включаючи потребу в реформі єврозони.

 

Крім того, агентство опублікувало коментар щодо угоди право-популістської партії "Альтернатива для Німеччини"

 

"Аліса Вейдель, лідер правої партії "Альтернатива для  Німеччини"назвала коаліційну угоду "божевільною", оскільки вона не містила вищого ліміту для міграції ".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.