НОВИНИ

В омбудсмена розповіли, скільки українських моряків перебувають у в'язницях Греції

Затриманих звинувачують у перевезенні нелегальних мігрантів.

Близько 200 українських моряків перебувають у тюрмах Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів і незаконному перетині кордону. Про це повідомив представник Уповноваженої з прав людини Верховної Ради України Михайло Чаплига.

 

Згідно з повідомленням, деяким із затриманих вже винесли обвинувальні вироки — українців засуджують до 50, 200 і навіть 400 років ув’язнення.

 

Родичі затриманих, які очікують розгляду своїх справ, звернулися до офісу омбудсмена з проханням посприяти у забезпеченні права на справедливий суд. Зокрема, через українське консульство надати перекладача, без якого затримані не можуть спілкуватися з адвокатом і дізнатися подробиці справи, в якій вони фігурують.

 

Читайте також: В Індії суд звільнив українських моряків із корабля, який нібито перевозив зброю

 

За словами Чаплиги, офіс обмудсмена найближчим часом сконтактує зі своїми колегами в Греції, щоб обговорити становище українських моряків.

 

Нагадаємо, наприкінці 2017 року в Департаменті консульської служби МЗС повідомили, що 214 моряків - громадян України утримуються у в'язницях інших держав — у Греції, Індії, Іспанії, Італії, Лівії, Омані, Франції та на Шрі-Ланці.

 

Однак, за даними фонду допомоги морякам «Ассоль», деякі затримані українці не звертаються до консульств МЗС України та намагаються вирішити проблеми своїми силами. Тому точну кількість ув’язнених моряків назвати практично неможливо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.