НОВИНИ

В омбудсмена розповіли, скільки українських моряків перебувають у в'язницях Греції

Затриманих звинувачують у перевезенні нелегальних мігрантів.

Близько 200 українських моряків перебувають у тюрмах Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів і незаконному перетині кордону. Про це повідомив представник Уповноваженої з прав людини Верховної Ради України Михайло Чаплига.

 

Згідно з повідомленням, деяким із затриманих вже винесли обвинувальні вироки — українців засуджують до 50, 200 і навіть 400 років ув’язнення.

 

Родичі затриманих, які очікують розгляду своїх справ, звернулися до офісу омбудсмена з проханням посприяти у забезпеченні права на справедливий суд. Зокрема, через українське консульство надати перекладача, без якого затримані не можуть спілкуватися з адвокатом і дізнатися подробиці справи, в якій вони фігурують.

 

Читайте також: В Індії суд звільнив українських моряків із корабля, який нібито перевозив зброю

 

За словами Чаплиги, офіс обмудсмена найближчим часом сконтактує зі своїми колегами в Греції, щоб обговорити становище українських моряків.

 

Нагадаємо, наприкінці 2017 року в Департаменті консульської служби МЗС повідомили, що 214 моряків - громадян України утримуються у в'язницях інших держав — у Греції, Індії, Іспанії, Італії, Лівії, Омані, Франції та на Шрі-Ланці.

 

Однак, за даними фонду допомоги морякам «Ассоль», деякі затримані українці не звертаються до консульств МЗС України та намагаються вирішити проблеми своїми силами. Тому точну кількість ув’язнених моряків назвати практично неможливо.