НОВИНИ

У ГПУ заявили, що Саакашвілі підтвердив факт розмови з Курченком

Політик дав свідчення, які слідство вважає такими, які частково доводять визнання ним своєї провини.

Колишній Президент Грузії, лідер політичної партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі фактично підтвердив факт розмови з бізнесменом Сергієм Курченком, який переховується в Росії. Про це заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін.

 

"Він (Саакашвілі – ред.) дотримується своїх процесуальних обов'язків, дав свідчення, які слідство вважає такими, які частково доводять визнання ним своєї провини, - фактично не заперечує факт розмови з Курченком. Тому з урахуванням резонансу в суспільстві прийнято рішення на цьому етапі не продовжувати запобіжний захід", - зазначив заступник генпрокурора.

 

Він наголосив, що рішення про продовження запобіжного заходу є прерогативою слідчого і процесуального керівника.

 

Нагадаємо, 9 січня екс-президент Грузії і колишній голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі відмовився надавати слідству зразки свого голосу для експертизи аудіозаписів його переговорів з бізнесменом Сергієм Курченком.

 

 

Як повідомлялося, у кінці грудня 2017 року в ГПУ заявили, що фоноскопічна експертиза підтвердила аутентичність голосів на зафіксованих розмовах екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі з українським бізнесменом-втікачем Сергієм Курченком.

 

 

Генпрокурор Юрій Луценко раніше повідомив, що фінансування акцій Саакашвілі здійснював український бізнесмен-втікач Сергій Курченко, який, зокрема, передав для "Руху нових сил" півмільйона доларів. Генпрокурор також оприлюднив аудіо розмов, які нібито свідчать, що проведення акцій протесту на підтримку Саакашвілі в Києві фінансував Курченко.

 

Наприкінці січня Апеляційний суд Києва задовольнив клопотання про застосування  до екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.