НОВИНИ

У Раді закликали президента Польщі відхилити закон про "бандеризм"

У заяві ВР "відкидають політику подвійних стандартів, спроби польської сторони прирівняти дії всіх борців за незалежність України до злочинів тоталітарних режимів".

Верховна Рада закликала президента Польщі Анджея Дуду не підписувати правки до закону про Інститут національної пам'яті. Про це йдеться в заяві парламенту, передає кореспондент LIGA.net.

 

За відповідний проект постанови про заяву Ради в зв'язку з прийняттям Сеймом і Сенатом Польщі змін в закон про Інститут національної пам'яті №7553 проголосували 242 нардепи.

 

"Депутати закликають президента Польщі скористатися своїми повноваженнями і спільно з Сеймом і Сенатом повернути в українсько-польські відносини врівноваженість, раціональність і доброзичливість", — йдеться у  заяві.

 

Парламент закликав польську сторону до "відкритості і конструктивності" в двосторонніх відносинах. Український парламент солідарний з міжнародною громадськістю в тому, що не можна допускати заперечення злочинів Голокосту.

 

"Тільки об'єктивна, зважена і об'єктивна оцінка всіх історичних обставин, спільне пізнання фактів історії, застосування персональної, а не колективної відповідальності за злочини проти людяності і військові злочини ....і рівна турбота щодо вшанування пам'яті всіх жертв на території обох наших держав і щире християнське прощення ....дозволять нам уникнути взаємних помилок минулого і будувати міцне і надійне стратегічне партнерство між Україною і Республікою Польща, що є запорукою миру і безпеки в усій Європі і світі ", — наголошується у заяві депутатів.

 

У Раді наголосили, що "категорично не сприймають і відкидають політику подвійних стандартів і нав'язування ідей колективної відповідальності українського народу, а також спроби польської сторони прирівняти дії всіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів XX століття - нацистського і комуністичного ".

 

 

Нагадаємо, сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) у четвер, 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.