НОВИНИ

Хорватія вимагає від України замінити чотири літаки МіГ-21, які вийшли за ладу — ЗМІ

Винищувачі пропрацювали менше 3,5 років замість обіцяних 10.

Хорватія вимагає від Міністерства оборони України замінити чотири несправні літака МіГ-21, придбані в Україні. Про це з посиланням на джерела повідомляє Jutarnji Vijesti.

 

"Хорватія хоче повернути в Україну чотири дефектні бойові літаки МіГ-21 і просить міністерство оборони України замінити чотирма літаками з гарантією від держави України", - заявляє видання.

 

Також повідомляється, що мова йде про літаки 131, 132, 134 і 135, які були придбані Хорватією в України в рамках капітального ремонту та закупівлі бойових ескадрилій, а через три з половиною роки після доставки ВПС Хорватії визнали їх несправними і непридатними для використання.

 

Видання зазначає, що минулого тижня міноборони Хорватії направило Україні відповідну службову ноту. Загреб вимагає від України надати нові літаки натомість неякісно відремонтованих в 2014 році. Договір про ремонт літаків та закупівлю вживаних машин припускав, що винищувачі прослужать ще 10 років - до 2023 року, проте вже через пару років ВПС Хорватії визнали машини непридатними до польотів: з них текло масло, протікали паливні баки, відмовляли бортові навігаційні системи. Один із останніх польотів дивом не закінчився загибеллю екіпажу - незважаючи на відмову техніки хорватські пілоти змогли посадити машину.

 

У березні 2016 року хорватська військова поліція почала масштабне розслідування щодо закупівлі та ремонту в Україні винищувачів Міг-21. За версією хорватської влади, влітку 2013 року Хорватія уклала з українським державним підприємством "Укрспецекспорт" контракт вартістю понад 17 млн євро на закупівлю п'яти винищувачів і ремонт ще семи Міг-21. Але куплені літаки нібито виявилися на п'ять років старшими, ніж було вказано в документах, а ремонт було виконано неякісно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.