НОВИНИ

  ▪   Ганна Чабарай

Свободу архітекторам. Суд відпустив на поруки другого підозрюваного в підпалі споруди УПЦ МП у Києві

Затриманого Олексія Шемотюка теж відпустили на поруки депутатів.

Апеляційний суд Києва застосував запобіжний захід у формі особистої поруки для Олексія Шемотюка, якого суд заарештував разом із Олександром Горбанем за напад на незаконну забудову УПЦ Московського патріархату. Про це з зали суду передає кореспондент Тижня.

 

Зазначається, що арешт та заставу аналогічно було скасовано.

 

Нагадаємо, раніше 5 лютого Апеляційний суд Києва застосував запобіжний захід у формі особистої поруки для  архітектора Олександра Горбаня, якого суд заарештував за напад на незаконну забудову УПЦ Московського патріархату. Зазначається, що арешт та заставу було скасовано.

 

Нагадаємо, 5 лютого у КМДА почали підготовку до перевірки скандальної споруди УПЦ МП на території Десятинної церкви. Виявилося, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва не видавав та не реєстрував дозволів на будівництво архітектурної форми на вул. Десятинній.

 

Як повідомлялось, 5 лютого  архітекторів Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня, яких суд заарештував за напад на незаконну забудову УПЦ Московського патріархату, готові взяти на поруки 10 народних депутатів України. Розгляд апеляції Горбаня мав відбутися о 10:30, Шемотюка – о 13:40. Однак засідання перенесли на 13:40 і 13:45, вони проходитимуть паралельно.

 

Додамо, 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал так званого монастиря  УПЦ МП поблизу підмурків Десятинної церкви. За даними правоохоронців, подія трапилася вночі по вулиці Володимирській.

 

Згодом стало відомо, що йдеться про двох архітекторів - Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. 28 січня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Шемотюку та Горбаню у вигляді арешту на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень.

 

Раніше у мережі розпочалася публічна кампанія на підтримку архітекторів, а 3 лютого активісти розпочали акцію на їхню підтримку.

 

Зазначимо, що петиція на сайті Київської міської ради щодо питання знесення даної незаконної споруди-каплиці УПЦ МП зібрала необхідну для розгляду кількість підписів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.