НОВИНИ

Екс-генсек НАТО став заступником глави ради банку, яким володіє росіянин

З 2014 року російський банкір Григорій Гусельніков є власником "латвійського" банку Norvik banka.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен став заступником голови ради в латвійському банку Norvik Banka. Дана заява прозвучала від банку 24 січня, пише латвійське видання LSM.LV.

 

Зазначається, що у грудні 2013 року 50% плюс одну акцію Norvik banka придбав партнер лондонського інвестиційного фонду G2 Capital Partners російський банкір Григорій Гусельніков. До липня 2014 року Гусельніков наростив частку в капіталі до 83,63%, що зробило його власником банку.

 

"Я радий приєднатися до Ради AS Norvik Banka та відновити свої давні та міцні стосунки з Латвією. Я сподіваюсь, що мій досвід буде корисним для Norvik Banka у формуванні відносин з державними органами та зусиллями зі стратегічного зростання в Латвії та ЄС", - зауважив екс-радник НАТО на сайті банку. 

 

Зокрема, до латвійський банк в руках російського власника у жовтні 2014 року став власником 97,75% акцій кіровського регіонального банку ВАТ «Вятка-банк», кінцевими бенефіціарами якого з кінця 2010 року також були Григорій Гусєльніков і його батько Олександр Гусельніков.

 

У свою чергу,  "латвійські" інвестори на початку 2017 року намагалися викупити український філіал російського "Сбєрбанку" разом з "білорусами", яких теж представляв російський олігарх Гуцерієв. Проте у квітні банк Латвії вийшли з угоди.

 

Додамо, Михайло Гуцерієв потрапив до "Кремлівської доповіді " Сполучених Штатів за можливі зв'язки з президентом РФ.

 

"Ми раді, що такий висококваліфікований фахівець, як пан Расмуссен, приєднався до нашої команди, його міжнародний досвід та знання є справжнім активом для банку", - сказав голова управління банку Олівер Брамвелл.

 

Крім того, членами ради "латвійського" банку є Ігор Смолін,  Август Густав Павло Ханнінг та Петро Михайло Одінцов.

 

Андерс Фог Расмуссен – відомий данський політик, був міністром оподаткування та фінансів (1987-92), прем’єр-міністром Данії до 2009 року та генсеком НАТО по 2014 рік, та радником президента Петра Порошенка.

 

Нагадаємо, 30 січня міністерство фінансів США оприлюднило доповідь щодо можливості запровадження нових санкцій проти олігархів з РФ та людей із близького оточення президента Росії Владіміра Путіна. До списку потрапили 114 осіб із оточення президента РФ.

 

Як повідомлялось, у вересні у районі проведення АТО на Донбасі побувала з візитом іноземна делегація на чолі з колишнім прем’єр-міністром Данії, екс-генсеком НАТО Андерсом Фог Расмуссеном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.