НОВИНИ

Зловживання правом вето. Україна наголосила на необхідності реформ у Радбезі ООН

Крім того, українська сторона звернула увагу на інші виклики, які стоять перед Радою безпеки.

Рада Безпеки ООН потребує невідкладного реформування, перш за все у зміні процедури застосування вето. Відповідну заяву зробила делегація України в Раді Безпеки ООН під час міжурядових переговорів щодо реформи ООН.

 

Під час членства в Раді Безпеки ООН протягом останніх двох років Україна, як і всі члени Ради, стала свідком наявності "інституційних недоліків" Радбезу.

 

"Як країна, яка зазнала на собі нападу з боку свого сусіда, ми також відчуваємо безпосередні наслідки внутрішніх недоліків Ради", - зазначив представник України.

 

Право вето означає, "що тільки одна делегація може зробити Радбез повністю паралізованим в ситуаціях, коли його дії надзвичайно необхідні". Як підкреслили в українській делегації, в останні роки існує надто багато випадків подібних зловживань правом вето.

 

Крім того, українська сторона звернула увагу на інші виклики, які стоять перед реформою Радбезу.

 

Читайте також: Волкер прокоментував ймовірність позбавлення Росії права вето в ООН

 

"Проста істина полягає в тому, що при цьому сенсі ми ніколи не дійдемо навіть до переговорів щодо тексту, тому що завжди буде якась деталізація або аспект, або процедурна проблема, що вимагає уточнення і узгодження", - наголосив представник України.

 

У зв'язку з цим українська делегація наголосила на необхідності не зволікати з реформами в Радбезі ООН, висловивши надію на результат вже в цьому році.

 

"Неможливість досягти якогось прогресу на цьому шляху приведе до подальшого зниження авторитету і актуальності Ради Безпеки і, як наслідок, всієї Організації", - заявили в Постійному представництві України при ООН.

 

Раніше президент України Петро Порошенко виступив за обмеження права вето і його подальше скасування, заявивши, що РФ використовує право вето в Радбезі ООН як ліцензію на вбивствоШвеція та Норвегія також підтримали ініціативу щодо обмеження права вето.

 

Після початку агресії проти України Росія неодноразово ветувала резолюції, проти яких не мали заперечень інші члени Радбезу, в тому числі щодо створення міжнародного трибуналу по розслідуванню катастрофи рейсу МН-17.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.