НОВИНИ

Акція протесту в Греції. Поліція застосувала сльозогінний газ проти мітингувальників

За даними організаторів, у акції брали участь щонайменше 400 тисяч осіб.

В Афінах в неділю, 4 лютого, сотні тисяч людей вийшли на демонстрацію за виняткове право Греції на назву "Македонія". Про це повідомляє Німецька хвиля.

 

 

"Македонія грецька і тільки грецька", - скандували демонстранти, які приїхали з усіх регіонів країни на близько 2500 автобусів, як повідомляють місцеві медіа.

 

Демонстрацію організували грецькі націоналістичні, консервативні та релігійні об'єднання. За даними організаторів, у акції брали участь щонайменше 400 тисяч осіб.

 

Також повідомляється, що грецька поліція застосувала шумові гранати і сльозогінний газ. Тим часом націоналісти почали кидати каміння в правоохоронців, повідомляє Associated Press.

 

 

Нагадаємо, що вже впродовж двох місяців триває інтенсивне посередництво ООН з метою покласти край суперечці, що бере початок у 1991 році, коли одна з республік колишньої Югославії стала незалежною держава Македонією. Таку ж назву має регіон Греції, що межує з новою державою. З 2005 року Греція блокує вступ Македонії до НАТО і Євросоюзу, оскільки не хоче, щоб якась країна носила назви грецького регіону.

 

"Ми ніколи не погодимося, щоб якась інша країна носила ім'я Македонії у будь-якій формі", - заявив на демонстрації композитор Мікіс Теодоракіс, автор мелодії сіртакі.

 

Метою ООН є пошук компромісу щодо нової назви для колишньої югославської республіки Македонії. Представник ООН Метью Німец заявив, що почувається "дуже оптимістично, оскільки процес іде в правильному напрямку". Серед п'яти варіантів нової назви є "Північна Македонія" та "Нова Македонія". Усі варіанти містять слово "Македонія". Грецькі протестувальники вважають ці варіанти недопустимими компромісами.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.