НОВИНИ

Китай відреагував на ядерну доктрину США

У Міноборони Китаю наголосили, що Пекін завжди дотримується принципу не використовувати ядерну зброю першими при будь-яких обставинах.

Китай висловив протест через ядерну доктрину США, зокрема щодо заяв Вашингтона про надмірне нарощування ядерного арсеналу КНР і наявність "китайської ядерної загрози". Про це в неділю, 4 лютого, повідомляє прес-служба Міністерства оборони Китаю.  

 

"Китай завжди дотримувався стриманої позиції щодо розвитку ядерної зброї і завжди тримав свої ядерні сили на мінімальному рівні, необхідному для національної безпеки", – йдеться в повідомленні.

 

У оборонному відомстві наголосили, що Пекін завжди дотримується принципу не використовувати ядерну зброю першими при будь-яких обставинах, а також взагалі не застосовувати її, у тому числі проти неядерних країн.

 

"Сподіваємося, що США спільно з китайською стороною зроблять крок назустріч одне одному, щоб відносини збройних сил двох держав стали стабілізуючим фактором двосторонніх відносин, а також заради спільного захисту регіонального і глобального миру, стабільності і процвітання", – додали в Міноборони Китаю.

 

Нагадаємо, 2 лютого США опублікували оновлену ядерну доктрину Nuclear Posture Review, в якій викладено плани Пентагону за адміністрації Дональда Трампа щодо ядерної зброї. Зокрема, у документі аналізуються поточні ядерні загрози США у світі. Також у ньому наголошують на необхідності модернізації ядерного арсеналу країни. Ідеться серед іншого про КНДР, Іран і Китай, проте найбільше уваги приділено Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.