НОВИНИ

Полторак і Меттіс обговорили механізм передачі Javelin Україні

У Пентагоні наголосили, що в Україні мають якнайшвидше затвердити законодавство щодо нацбезпеки, яке дозволить реформувати оборонний сектор.

Міністр оборони України Степан Полторак та його американський колега Джеймс Меттіс під час зустрічі в Пентагоні обговорили механізм передачі Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin. Про це повідомляє "Голос Америки".

 

При цьому у Пентагоні наголосили, що в Україні мають якнайшвидше затвердити законодавство щодо нацбезпеки, яке дозволить реформувати оборонний сектор.

 

Міністри також обговорили підготовку українських військовослужбовців, які використовуватимуть американські ПТРК. Однак Полторак не повідомив терміни, в які Україна має отримати зброю. Раніше в Генштабі Збройних cил заявляли, що Javelin військо зможе отримати ще до літа.

 

 

"Відтоді, як Україна повернула свою справжню незалежність у 1991 році, наші дві країни розробили міцне партнерство, спрямоване на реалізацію процвітаючої, безпечної та демократичної України, вільної від зовнішнього примусу. Для того, щоб український народ визначився з власним майбутнім. Ми вшановуємо постійні жертви ваших солдатів у цьому конфлікті. Сполучені Штати стоять разом із вами у пошуках свободи перед обличчям російської агресії", – зазначив Меттіс.

 

Він також запевнив, що Сполучені Штати "стоять разом із Україною у пошуках свободи перед обличчям російської агресії".

 

"Позиція США щодо тиску на Росію з вимогою виконувати міжнародні зобов'язання є для нас дуже чутливим і важливим. Але сьогодні я хотів би в першу чергу подякувати уряд США, конгресменів, Президента США за прийняте рішення щодо надання Україні летального озброєння", – заявив Полторак.

 

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що співпраця зі США з надання Збройним силам України протитанкових ракетних комплексів "Javelin" триває, але Україна поки їх не отримала.

 

Як повідомлялось, представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що США розпочали підготовку до передачі Україні протитанкових ракетних комплексів «Javelin». 

 

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.