НОВИНИ

У НБУ назвали країну, в якій найбільше українських заробітчан

Зазначається, що рівень трудової міграції до Росії значно знизився.

У Національному банку України заявили, що в останні роки українські громадяни найчастіше їздили на заробітки до Польщі.

 

«В Україні в останні кілька років посилилася як внутрішня, так і зовнішня трудова міграція, що, серед інших чинників, було зумовлено військовою агресією, макроекономічною кризою та погіршенням добробуту домогосподарств, високим рівнем молодіжного безробіття», - йдеться у заяві банку.

 

Зазначається, що в останні роки трудова міграція до Польщі суттєво зросла, натомість до Росії зменшилася  через складні міждержавні відносини.

 

«За даними Eurostat, 87% дозволів на проживання, які українці отримали в ЄС в 2016 році, їм надала Польща. За даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі, 95% всіх дозволів на працевлаштування, виданих Польщею у першому півріччі 2017 року, отримали українські громадяни», - повідомив НБУ.

 

Крім того, додатковим ризиком активізації трудової міграції з Україні є збільшення кількості студентів, що здобувають освіту за кордоном.

 

Нагадаємо, 31 січня уряд Чехії погодився вдвічі збільшити квоти на прийом працівників з України - до 19,600 в рік, щоб допомогти місцевим фірмам, які заявляють про дефіцит робочої сили.

 

Як повідомлялось, 30 січня голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський заявив, що  країна потребує щонайменше 5 мільйонів додаткових працівників з України та Білорусі для гарантування стабільного економічного зростання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.