НОВИНИ

Дещиця обговорив із головою МЗС Польщі закон про заборону "бандеризму"

Яцек Чапутович підкреслив, що Польща завжди підтримуватиме цілісність України та її європейський вибір.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович обговорив із послом України в Польщі Андрієм Дещицею поправки до закону про Інститут національної пам’яті. Про це повідомляє RMF FM.

 

Зокрема українське МЗС висловило глибоку стурбованість з приводу можливості переслідування за «заперечення злочинів українських націоналістів».

 

При цьому Яцек Чапутович підкреслив, що Польща завжди підтримуватиме цілісність України та її європейський вибір і тому сподівається, що прийнятий закон не буде негативно впливати на польсько-українські відносини.

 

Зазначається, що подальші польсько-українські переговори щодо цього питання відбуватимуться на рівні віце-прем’єрів. У середині лютого Пьотр Глінський зустрінеться зі своїм українським колегою Палом Розенком. Головною темою зустрічі буде внесення змін до Закону про ІНП Польщі, а також можливість відновлення ексгумації польських військових і цивільних жертв похованих на території України.

 

"Діалог потрібний обов’язково, зокрема про цю важку історію", – заявив глава МЗС Польщі.

 

Видання також зазначає, що Розенко стверджує, що поправка до Закону про ІНП становить загрозу для українців, які працюють в Польщі, а також туристів, що відвідують країну. Український віце-прем’єр повідомив також, що перед зустріччю з польським колегою проведе консультації з МЗС України і президентом. 

 

Читайте також: "Історична суперечка". Що відомо про закон Польщі щодо заборони "бандеризму"

 

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що ухвалений Сенатом Польщі законопроект про Інститут національної пам'яті не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Києвом та Варшавою. Він наголосив, що "оцінки, які містяться у відповідному рішенні є абсолютно необ'єктивними та категорично неприйнятними". 

 

Нагадаємо, сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) у четвер, 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.