НОВИНИ

Прем'єр Польщі пояснив необхідність ухвалення закону про Інститут нацпам'яті

За словами Матеуша Моравєцького, відповідні зміни до закону потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям.

Зміни до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, які, зокрема, передбачають кримінальну відповідальність за заперечення "бандеризму", потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає "Укрінформ".

 

"Брехня Освенціма - це не лише заперечення німецьких злочинів, але також й інші форми фальсифікації історії. Однією з найгірших форм цієї брехні є применшення відповідальності справжніх злочинців і приписування відповідальності їхнім жертвам. Ми хочемо боротися з цією брехнею у кожному його прояві. Саме тому ми змінюємо закон про Інститут національної пам’яті", — наголосив він.
 
 

При цьому Моравєцький додав, що у Польщі ніколи не обмежуватиметься дискусія про Голокост, оскільки поляки самі були його жертвами.

 

Прем’єр також зазначив, що поляки розуміють емоції з боку Ізраїлю.

 

"Потрібно виконати багато роботи, аби ми, наша спільнота, змогли разом розповісти складну історію. Культура польських євреїв є невід’ємним елементом нашої, польської спадщини", — наголосив політик.

 

 

Нагадаємо, 1 лютого сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Згодом Державний департамент США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів". Натомість у Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що прийняті зміни в закон про Інститут національної памаяті не обмежують свободу слова. 

 

Додамо, що зміни до законопроекту про Інститут національної пам’яті РП призвели до дипломатичного скандалу між Польщею та Ізраїлем. На переконання Єрусалиму, цей законопроект є поганим, оскільки забороняє критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни. Варшава відкидає звинувачення, наполягаючи, що йдеться лише про захист доброго імені Польщі та поляків і відкидання безпідставних звинувачень про участь поляків у Голокості. У МЗС Польщі заявили, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується тільки тих осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують злочини, скоєні "колабораціоністами нацистського режиму".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.