НОВИНИ

АР: Швейцарія вела обмеження щодо одного з банків РФ

За даними ЗМІ, після публікації "панамських паперів" регулятор фінансового ринку країни провів розслідування відносно понад 30 банків.

У Швейцарії в четвер, 1 лютого, регулятор фінансового ринку FINMA повідомив про заборону дочірній компанії російського "Газпромбанку" залучати нових приватних клієнтів. Про це пише The Associated Press.

 

Повідомляється, що банк підозрюють у відмиванні грошей протягом десяти років. За даними регулятора, російський банк порушив процес з протидії відмиванню грошей в період з 2006 по 2016 роки.

 

За даними агенції, після публікації "панамських паперів" регулятор фінансового ринку Швейцарії провів розслідування відносно понад 30 банків, однак поглиблена перевірка була проведена щодо 20 банків.

 

Крім того, у ході розслідування "Газпромбанк" став єдиним банком, проти якого ввели обмеження.

 

Як зазначається, у регулятора повідомили, що з'явилися "серйозні недоліки в процесах з протидії відмиванню грошей", які пов'язані з приватними клієнтами "Газпромбанк Швейцарія" в Цюріху, власником якого є "Газпромбанк".

 

Нагадаємо, 3 квітня 2016 року в розпорядженні найбільших світових ЗМІ опинилися мільйони документів, у яких вказується, що панамська компанія Mossack Fonseca допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і уникати сплати податків. У документах згадуються 72 нинішні або колишні керівники держав, а також високопоставлені чиновники, бізнесмени та діячі культури. Засновник Mossack Fonseca заявив, що компанія не причетна до протизаконної діяльності, і назвав публікацію матеріалів злочином.

 

Додамо, що 29 січня 2018 року Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114  російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Володимира Путіна. До списку потрапили представники Адміністрації президента Путіна та Кабінету міністрів Росії.

 

Згодом міністр фінансів США Стівен Мнучин заявив, що в "засекреченій частині" "Кремлівської доповіді" ідеться про нові санкції щодо Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.