НОВИНИ

Організаторів "Нацдружин" притягатимуть до відповідальності у разі порушення законодавства - глава Нацполіції

У відомстві підкреслили, що дані об’єднання не можуть бути мілітаризовані.

Голова Національної поліції Сергій Князєв, коментуючи процес створення та функціонування громадської організації «Національні дружини», заявив, що поліція притягуватиме до відповідальності органзаторів громадських об’єднань, якщо ті порушуватимуть законодавство.

 

«Ці об’єднання не можуть бути мілітаризовані, а Національна поліція залишається державним озброєним органом, який має основне завдання – охорону громадського порядку і захист суспільства», - йдеться у повідомленні відомства.

 

За словами глави Нацполіції, основні функції з захисту суспільства покладені на поліцію, а допомогу можуть проявляти такі структури,  як Національна гвардія України, Державна прикордонна служба України і Збройні Сили України.

 

«Всі інші громадські формування не мають права бути мілітаризовані, тому що є чітко визначена норма закону. Вона загальноєвропейська і в кожній державі вона майже однакова. Якщо ми будемо бачити у будь-якому громадському об’єднанні порушення законодавства, будемо негайно притягати до відповідальності організаторів цих об’єднань», – наголосив очільник.

 

Нагадаємо, 1 лютого посол Канади прокоментував створення "Нацдружин", пояснивши, що єдиним легітимним органом для підтримання правопорядку в Україні є Національна поліція. За словами посла, громадські об’єднання існують у всьому світі, але створення партійно-політичних громадських об’єднань, що хочуть займатися наведенням громадського правопорядку  - це не той шлях.

 

Як повідомлялось, політична партія "Національний корпус" 28 січня провела присягу представників своєї організації "Національні дружини", метою якої є "забезпечення порядку на вулицях українських міст". Як заявили в організації, таким чином вони відзначили рік свого існування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.