НОВИНИ

У Міносвіти заявили про продовження перехідного періоду для "мовної статті" на кілька років

Зазначається, що Україна підготує покрокову карту імплементації для даної статті.

Міністерство освіти і науки України повністю прийняло рекомендації Венеційської комісії щодо мовної статті Закону "Про освіту" та погодилось, що перехідний період для імплементації статті має бути продовжено до 2023 року.

 

Зазначається, що про це міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила під час зустрічі з послом Румунії Крістіан-Леоном Цуркану.

 

"Ми вдячні Венеційській комісії за оперативну та професійну роботу та готові імплементувати надані рекомендації. Тут важливо розуміти, що ми це робимо не у зв’язку з реакцією окремих країн, наше найперше завдання – дати кожній українській дитині, незалежно від її національності чи місця проживання, високий рівень володіння українською мовою. Для цього нам потрібно, аби всі були готові до імплементації статті, а також щоб при цьому враховувались особливості навчання для національних громад різних мовних груп ", – зауважила очільниця.

 

За її словами, Україна планує підготувати покрокову карту імплементації мовної статті.

 

Наголошується, що у ході зустрічі було обговорене питання щодо Для цього нам потрібно, аби всі були готові до імплементації статті, а також щоб при цьому враховувались особливості навчання для національних громад різних мовних груп, документ якого мають підписати цього року.

 

«Ми переглянули останній драфт Протоколу. З нашого боку здебільшого редакційні правки. Зі змістовного – нам важливо, аби угода була збалансованою і всі положення були на засадах паритету», – сказала міністр.

 

Нагадаємо, 25 січня Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт наголосив, що Комісія не погоджується з вимогою Угорщини залишити в Україні можливість навчання виключно угорською мовою.

 

Як повідомлялось, 11 грудня Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.