НОВИНИ

Президент Чехії контактує з організацією, яка прагне автономії Закарпаття в Україні - ЗМІ

Представники русинської організації супроводжували Земана у виборчому штабі та під час поїздок до Росії.

Президент Чехії Мілош Земан має тісні контакти із представниками русинської організації, яка прагне автономії Закарпаття в Україні та має зв’язки з Російською Федерацією. Про це повідомляє чеське видання Aktualne.

 

Зазначається, що керівники Всесвітньої ради підкарпатських русинів Василь Джуган та Михайло Тяско були у виборчому штабі чеського президента у суботу, 27 січня та супроводжували його минулого року у ході поїздки до Росії.

 

Читайте також: Земан знову: перемога популізму в Чехії

 

"Хоч Джуган та Тяско протягом довгого часу живуть у Чехії, їхня програма – визнання русинського народу в Україні та автономія Закарпатської області, у минулому – Підкарпатської Русі у складі Чехословаччини. Вони також виступають проти українського уряду, що часто та виразно висловлюють у соціальних мережах", – інформує видання.

 

За словами посла України в Чехії Євгена Перебийніс, представники даної організації відомі тісними контактами з Росією та підтримують її агресію проти України.

 

У свою чергу, президент Чехії заперечив зв’язки з Джуганом та Таском.

 

"Немає жодних особистих відносин", - зауважив прес-секретар чеського президента Їржі Овчачек.

 

Водночас Тяско підкреслив протилежне, а саме що президент Земан і лідер чеських ультраправих Томіо Окамура стали єдиними людьми, які підтримують вимоги русинів.

 

"Президент демократично сказав, що не бачить нічого поганого в тому, що русини можуть бути визнаними, якщо вони цього хочуть, у всіх сусідніх державах, і навіть в Росії, і що він не бачить причин, чому Україна не повинна визнавати русинський народ", - знаголосив  Тяско.

 

З іншого боку, екс-заступник голови Державної ради у справах національних меншин Ігор Золотарьов відзначив, що русинська організація розділяє російський погляд на світ.

 

Нагадаємо, 27 січня стало відомо, що чинний проросійський глава Чехії Мілош Земан переобраний на другий президентський термін. Його опонент – колишній глава Національної академії наук Їржі Драгош – здобув підтримку 47,88% виборців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.