НОВИНИ

У парламенті Ізраїлю готують відповідь на закон про непричетність поляків до Голокосту

Законопроект про внесення поправок в закон про захист від заперечення Голокосту підтримують 61 з 120 депутатів Кнесету.

У парламенті Ізраїлю запропонували прийняти законопроект, згідно з яким польський закон, який забороняє говорити про причетність поляків до злочинів Третього рейху, прирівнюється до заперечення Голокосту Про це повідомляє The Jerusalem Post.

 

"Поляки та ті, хто може захотіти їх наслідувати, повинні знати, що історична правда не продається. Багато поляків знали і допомагали машині знищення нацистів. Польська спроба переписати історію, закрити роти тим, хто пережив Голокост, є шокуючою", — сказав один з ініціаторів законопроекту Іцик Шмуль.

 

Законопроект про внесення поправок в закон про захист від заперечення Голокосту підтримують 61 з 120 депутатів Кнесету. Його ініціаторами виступили як депутати коаліції, так і опозиції.

 

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху також виступив проти польського законопроекту про Голокост. У Twitter він написав, що "Історію не можна змінити, не можна заперечувати Голокост".

 

Читайте також: "Історична суперечка". Що відомо про закон Польщі щодо заборони "бандеризму"

 

Нагадаємо, зміни до законопроекту про Інститут національної пам’яті РП призвели до дипломатичного скандалу між Польщею та Ізраїлем. На переконання Єрусалиму, цей законопроект є поганим, оскільки забороняє критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни. Варшава відкидає звинувачення, наполягаючи, що йдеться лише про захист доброго імені Польщі та поляків і відкидання безпідставних звинувачень про участь поляків у Голокості. У МЗС Польщі заявили, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується тільки тих осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують злочини, скоєні "колабораціоністами нацистського режиму".

 

31 січня комісії Сенату Польщі без змін підтримали оновлений закон про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів, нібито скоєних українськими націоналістами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.