НОВИНИ

Комісії Сенату Польщі без поправок підтримали законопроект про заборону "бандеризму"

Законопроект про Інститут національної пам'яті Польщі готовий до голосування
У середу, 31 січня, комісії Сенату Польщі без поправок підтримали законопроект про Інститут національної пам'яті Польщі, яким передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти громадян Польщі. Про це повідомляє Укрінформ.
 

Зазначається, що на спільному засіданні двох комісії - з питань прав людини, верховенства права та петицій, а також культури і засобів масової інформації - за ухвалення документу в цілому і без змін проголосувало 11 сенаторів, шестеро висловилися проти.

 

Під час обговорення законопроекту голова комісії з питань культури і засобів масової інформації, представник опозиційної партії "Громадянська платформа" (РО) Єжи Федорович підкреслював, що поправка про злочини українських націоналістів непотрібна в цьому законі. Згодом ця пропозиція не знайшла підтримки.

 

Після розгляду проекту закону комісіями відбудеться голосування за цей документ на загальному засіданні Сенату.

 

Читайте також: "Історична суперечка". Що відомо про закон Польщі щодо заборони "бандеризму"

 

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив законопроект, що стосується заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

 

Згодом директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується не тільки громадян Республіки Польща, але й іноземців. Він також заявляв, що польські політики, ймовірно, зупинили діалог між істориками України та Польщі, коли ухвалили закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.