НОВИНИ

Щоб уникнути сутичок. У Польщі заборонили акцію протесту націоналістів під посольством Ізраїлю

Поліція попередила про можливість зіткнень між учасниками кількох маніфестацій різних поглядів.

У середу, 31 січня, воєвода Мазовецького воєводства Здзіслав Сіпєра ухвалив рішення про заборону маніфестацій біля посольства Ізраїлю до 5 лютого.

 

Зокрема, йдеться і про заплановану на середу акцію польських націоналістів біля ізраїльської дипустанови у Варшаві на знак протесту проти негативної реакції Ізраїлю та світових єврейських організацій на ухвалення в Сеймі Польщі законопроекту про кримінальне переслідування за звинувачення Польщі та поляків у Голокості.

 

"Це не була б маніфестація 3-5 осіб, які принесли б із собою транспарант. Це могла б бути дуже велика маніфестація багатьох організацій", - заявив Сіпєра, обгрунтовуючи своє рішення про заборону масових заходів під посольством Ізраїлю.

 

Він додав, що своє занепокоєння маніфестацією польських націоналістів висловлювало посольство Ізраїлю, а також польські спецслужби. 

 

За неофіційною інформацією RMF.FM, поліція підозрювала про можливість зіткнення учасників кількох маніфестацій різних поглядів під посольством Ізраїлю.

 

Читайте також: "Історична суперечка". Що відомо про закон Польщі щодо заборони "бандеризму"

 

У свою чергу, один із лідерів польських націоналістів, заступник Національного руху Кшиштоф Босак заявив, що його організація отримала дозвіл від влади Варшави на проведення маніфестації, а воєвода не має юридичних підстав забороняти маніфестацію.

 

Раніше у польських ЗМІ з'явилася інформація про те, що глава МВС Польщі Йоахім Брудзінський зобов’язав воєводу Сіпєру знайти спосіб, аби заблокувати маніфестацію націоналістів під посольством Ізраїлю з міркувань безпеки.

 

Нагадаємо, зміни до законопроекту про Інститут національної пам’яті РП призвели до дипломатичного скандалу між Польщею та Ізраїлем. На переконання Єрусалиму, цей законопроект є поганим, оскільки забороняє критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни. Варшава відкидає звинувачення, наполягаючи, що йдеться лише про захист доброго імені Польщі та поляків і відкидання безпідставних звинувачень про участь поляків у Голокості.

 

Як повідомлялося, сенат Польщі 31 січня планує розглянути нову редакцію закону про Інститут національної пам’яті Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.