НОВИНИ

Джемілєв назвав кількість викрадених осіб в окупованому Криму

Депутата від Німеччини заявила, що Європарламент зробить політичні висновки за результатами доповіді про ситуацію та порушення прав людини в Криму.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що з початку російської окупації в Криму зафіксовано 49 випадків викрадень людей. Про це він заявив на слуханнях у Європарламенті "Чотири роки окупації. Шляхи підтримки Криму та кримських татар".

 

За його словами, наразі знайдено шість трупів з ознаками катувань, ще 16 людей вважаються зниклими безвісти.

 

"Одним із найбільш гнітючих злочинів окупаційного режиму, що власне, його й відрізняє від злочинів радянського режиму, є викрадання й убивства людей. На сьогодні нами зафіксовано 49 таких випадків, за результатами яких було знайдено шість трупів з ознаками катувань, 16 людей ще вважаються зниклими безвісти. За усіма ознаками, їх також вже немає у живих", – заявив Джемілєв.

 

Крім того, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров повідомив, що кримські татари залишаються потужною політичною силою, 90-95% яких не визнають протиправну окупацію Криму та не вважають територію півострова російською.

 

Один із організаторів слухань депутат Європарламенту від Чехії Яромир Штетіна наголосив, що міжнародне співтовариство повинне протистояти російській пропаганді. Водночас депутат від Німеччини Ребекка Гармс заявила, що Європарламент зробить політичні висновки за результатами доповіді про ситуацію та порушення прав людини у Криму.

 

Як повідомлялося 5 січня, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що кількість політв’язнів, яких утримують в окупованому Криму, перевищила 60 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.