НОВИНИ

Кабмін виключив п'ять країн зі списку офшорів

Уряд виключив з відповідного переліку Естонію, Латвію, Грузію, Мальту та Угорщину.

Кабінет міністрів України у середу, 31 січня, виключив  Естонію, Латвію, Грузію, Мальту та Угорщину зі списку держав, операції з резидентами яких контролюються Україною для цілей трансфертного ціноутворення (ТЦО).

 

"Оскільки це питання дуже чутливе для наших партнерів, ми сьогодні приймемо рішення, щоб скасувати ці вимоги для Естонії, Латвії, Грузії, і я б включив сюди Угорщину", – зазначив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

 

Проте до питання офшорних списків можуть повернутися після додаткових консультацій з країнами-партнерами. Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що протягом двох місяців будуть проведені консультації з цими країнами, оскільки існує ймовірність відтоку капіталу з України під нульову ставку.

 

"Якщо за результатами цих консультацій ми як держава не будемо впевнені у тому, що наші інтереси захищені, то ми можемо повернутися до цього питання", – наголосив міністр.

 

Раніше міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер повідомив, що Таллінн вручить Україні офіційну ноту через внесення країни до списку офшорів. Також голова міністерства закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич заявив, що Латвія вручила Україні офіційну ноту через внесення країни до списку офшорів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.