НОВИНИ

Сенат Польщі сьогодні розгляне закон про "бандеризм"

Польський Сенат розгляне відповідний закон, не чекаючи на результати праці польсько-ізраїльських груп експертів.

Польський Сенат розгляне у середу, 31 січня, нову редакцію закону про Інститут національної пам’яті Польщі, не чекаючи на результати праці польсько-ізраїльських груп експертів. Про це заявив маршал Сенату Станіслав Карчевський, передає Польське радіо. 

 

За його словами, вища палата польського парламенту не має часу чекати на результати праці двосторонніх польсько-ізраїльських груп експертів, про що раніше домовилися прем’єри обох країн Матеуш Моравецький та Беньямін Нетяньяху.

 

"Ми маємо закон і не можемо чекати на домовленості цієї комісії, адже ефекти праці цієї комісії можуть з’явитися щойно через місяць, два, три. Ми чекати не можемо, оскільки маємо обмежений час і визначений термін, щоб висловити свою оцінку цього закону. Мусимо дотримуватися графіку праці", – пояснив маршал Сенату.

 

Карчевський переконаний, що новелізація закону про ІНП Польщі – "це добра пропозиція, яка не вимагає жодних правок".

 

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив законопроект, що стосується заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

 

Згодом директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується не тільки громадян Республіки Польща, але й іноземців. Він також заявляв, що польські політики, ймовірно, зупинили діалог між істориками України та Польщі, коли ухвалили закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.