НОВИНИ

Естонія вручить ноту Україні через внесення країни до списку офшорів

За словами глави естонського МЗС, у документі будуть роз'яснення для Міністерства фінансів України щодо специфіки податкової системи країни.

Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер повідомив, що Таллінн вручить Україні офіційну ноту через внесення країни до списку офшорів. Про це повідомляє місцевий портал ERR.

 

За словами міністра, у документі будуть роз'яснення для Міністерства фінансів України щодо специфіки податкової системи Естонії.

 

"За перші тижні дії цього списку естонські підприємства зіткнулися з незручностями і безсумнівно зазнали збитків, цей інцидент безумовно погіршив економічні зв'язки Естонії та України. Для нього слід якнайшвидше знайти вирішення, щоб він не перетворився на політичну проблему в стосунках між нашими країнами", – сказав Міксер.

 

Глава естонського МЗС очікує, що відповідні пояснення дозволять виключити країну з списку офшорів.

 

"Згідно з поясненнями української сторони, дія списку повинна поширюватися тільки на українські підприємства, яким в Естонії належать дочірні фірми, а не на естонських експортерів. Наша позиція полягає в тому, що включення Естонії в цей список невиправдане і необґрунтоване", – наголосив  міністр.

 

Нагадаємо, 26 січня прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас на зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та міністром фінансів України Олександром Данилюком в Давосі (Швейцарія) заявив, що Естонія має бути негайно виключена зі списку офшорів.

 

Згодом Прем’єр-міністр Володимир Гройсман спростував інформацію щодо внесення Естонії в список офшорів. Він наголосив, що Естонію було включено до переліку, як країну, у якій ставка нерозподіленого прибутку становить 0%.

 

Додамо, 30 січня голова міністерства закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич заявив, що Латвія вручила Україні офіційну ноту через внесення країни до списку офшорів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.