НОВИНИ

Італія й Україна створять двосторонню слідчу групу для розслідування справи нацгвардійця Марківа

Клімкін висловив переконання, що буде доведено невинуватість українця.

Італія й Україна створять двосторонню слідчу групу з розслідування справи українського військовослужбовця Віталія Марківа. Про це повідомив міністр закордонних справ Італії Анджеліно Альфано.

 

"Я думаю, що в інтересах усіх шукати правду, і я повністю упевнений, що судові органи Італії приймуть Україну в розслідування, і це буде двосторонній розгляд справи. І буде група слідчих з обох країн", - сказав Альфано на спільній прес-конференції з главою МЗС України Павлом Клімкіним у Києві.

 

Він також зазначив, що італійський народ пильно стежить за розслідуванням убивства італійського журналіста Андреа Рокеллі в зоні АТО.

 

"Ми розуміємо, що результати розслідування можуть вплинути на думку двох народів", - розповів Альфано.

 

У свою чергу Клімкін також закликав створити двосторонню слідчу групу.

 

"Ми вважаємо, і ми до цього готові, що це розслідування має здійснюватися спільно... Ми розуміємо всю ситуацію, і як усе відбувалося. І ми готові й надаємо всі необхідні дані та докази", - поінформував він.

 

Клімкін також висловив переконання, що невинуватість українця буде доведено.

 

Як повідомлялося, 13 жовтня 2017 року під час зустрічі з італійським адвокатом нацгвардійця Віталія Марківа Раффаело делла Валле міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що зібрані докази підтверджують необґрунтованість обвинувачення.

 

Нагадаємо, прокуратура міста Павія (регіон Ломбардія) обвинувачує Віталія Марківа, громадянина Італії й України, в умисному вбивстві з міномета італійського фотографа Андреа Роккеллі 24 травня 2014 року біля окупованого на той час Слов’янська Донецької області. Генеральна прокуратура України стверджує, що Марків не міг цього зробити, бо на озброєнні Національної гвардії, в лавах якої служить Марків, тоді взагалі не було мінометів. Також у ГПУ нагадали, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.