НОВИНИ

Справа Гаврилової. У САП заявили про вплив Кабміну на рішення суду

Лист за підписом керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів був наданий у суді особисто підозрюваною, а не офіційно.

Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП) звинуватила  керівництво Секретаріату Кабінету Міністрів у впливі на суд щодо відсторонення від посади глави Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової, яку підозрюють у незаконному збагаченні і декларуванні недостовірної інформації.

 

За словами прокурорів САП, органи державної виконавчої влади не мають права втручатися у здійснення правосуддя й надавати суду вказівки чи поради.

 

«Водночас особливої уваги заслуговує конкретний факт надання стороною захисту в засіданні на підтвердження своїх доводів листа за підписом керівництва Секретаріату Кабінету Міністрів України, у якому стверджується про недоцільність та відсутність підстав для відсторонення Голови Держаудитслужби», - повідомила САП у Facebook.

 

Зазначається, що вказаний лист до суду був наданий у засіданні особисто підозрюваною, а не офіційними каналами зв’язку.

 

 

«Це лише додатково підтверджує обґрунтованість тверджень антикорупційних прокурорів про те, що підозрювана може використовувати свій вплив, займану посаду та набуті зв’язки для перешкоджання слідству та суду», - зауважили у заяві.

 

У САП додали, що законність листа буде перевірена в апеляційному порядку.

 

«Належною ж запорукою ефективності подолання корупційних проявів серед держслужбовців є вжиття відповідних заходів впливу в порядку відомчого контролю на додаток до існуючих розслідувань, а не всупереч їм», - наголосили у відомстві.

 

Нагадаємо, 30 січня Солом'янський районний суд Києва відмовився задовольнити клопотання прокуратури та відсторонити від посади главу Державної аудиторської служби Лідію Гаврилову, яку підозрюють у незаконному збагаченні і декларуванні недостовірної інформації. Водночас прокурори САП заявили, що подаватимуть апеляцію на відповідне рішення суду.

 

Додамо, 25 січня Солом'янський районний суд Києва обрав Гавриловій запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання на 60 діб.

 

Як повідомлялось, 23 січня детективи Національного антикорупційного бюро оголосили про підозру главі Державної аудиторської служби Лідії Гавриловій, якій   інкримінують декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення в розмірі близько 10 млн.