НОВИНИ

  ▪   Ірина Рябоштан

"Новий порядок". Реакція соцмереж на присягу "Національних дружин"

Марш "Нацдружин" викликав бурхливі обговорення в мережі інтернет, зокрема, українці помітили в заході схожість з маршами в Німеччині у 1930-х роках.

Політична партія "Національний корпус" 28 січня провела присягу представників своєї організації "Національні дружини", метою якої є "забезпечення порядку на вулицях українських міст". Як заявили в організації, таким чином вони відзначили рік свого існування.

 

 

У Києві на території Косого капоніра Київської фортеці присягу склали близько 600 учасників.  Після цього, вони пройшли маршем вулицями столиці до Майдану Незалежності, а частина учасників була одягнена в чорну уніформу з закритими обличчями.

 

 

У організації зазначають, що "Нацдружини" є частиною "азовського руху" та працюють в форматі громадської організації. За інформацією, їх ватажками є депутат Андрій Білецький та член "Нацкорпусу" Ігор Михайлеко.

 

"Особовий склад організації – це колишні учасники бойових дій, патріотична молодь та небайдужі громадяни, що поділяють наше прагнення покращити безпекову ситуацію в державі", – йдеться в повідомленні.

 

 

Вони також наголошують, що не мають зброї і не є поліцейськими або військовими об'єднаннями, але співпрацюють з поліцією.

 

Водночас у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що українське законодавство передбачає реєстрацію громадських організацій, які здійснюють допомогу правоохоронним органам. Так, глава відомства Арсен Аваков заявив, що "Національні дружини" можуть існувати в Україні як громадські організації, однак у країні не може бути ніяких парамілітарних утворень.

 

"Ще раз повторюся – в державі Україна є тільки одна монополія на застосування сили – державна: Національна гвардія, Національна поліція, ЗСУ. Всі інші парамілітарні утворення, які намагаються себе позиціонувати на вулицях міст, незаконні. Громадські рухи можуть бути якими завгодно, але тільки переступати рамки закону ", – наголосив міністр.

 

Радник очільника МВС Іван Варченко додав, що подібні дружини користуються тими ж правами і обов’язками, які має будь-який інший громадянин.

 

Марш "Нацдружин" викликав бурхливі обговорення в мережі інтернет. Зокрема, українці побачили в заході схожість з маршами в Німеччині 1930-х роках.

 

Тиждень.ua зібрав коментарі користувачів Facebook щодо маршу та загалом про "Нацдружини".   

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.