НОВИНИ

Стрілянина в Княжичах. Суд скасував запобіжний захід екс-главі управління карного розшуку Києва

Суддя відпустив підозрюваного під особисте зобов'язання.

У Києві Печерський райсуд випустив з-під домашнього арешту колишнього керівника управління карного розшуку столиці Леоніда Куряту, якому раніше оголосили підозру по справі стрілянини в Княжичах. Про це йдеться в матеріалах суду.

 

Так, суддя відпустив підозрюваного під особисте зобов'язання, зобов'язавши носити електронний браслет і здати паспорти.

 

Зазначається, що термін дії запобіжного заходу завершився 26 січня. Водночас Генпрокуратура подала клопотання про продовження йому домашнього арешту ще на 60 діб у зв'язку з продовженням строку досудового розслідування до 28 лютого.

 

Крім того, Генпрокуратура вказує, що Куряті загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років або довічне позбавлення волі, тому він може переховуватися від слідства. Однак захист підозрюваного заперечив наявність ризиків, а також заявив про необґрунтованість підозри. 

 

Суд вирішив, що клопотання прокурора не містить доказів необхідності тримання Куряти під домашнім арештом.

 

"Слідчий суддя (Володимир Карабань) вважає, що прокурор не довів наявність підстав вважати, що підозрюваний може негативно впливати на хід досудового слідства", – йдеться у визначенні суду.

 

Суд також взяв до уваги наявність у Куряти чотирьох дітей, двоє з яких неповнолітні, і позитивні характеристики з місця роботи.

 

Як повідомлялося, 1 вересня Печерський районний суд Києва призначив запобіжний захід колишньому керівнику управління карного розшуку столиці Леоніду Куряті, якому раніше оголосили підозру по справі стрілянини в Княжичах, у вигляді цілодобового перебування під домашнім арештом. 

 

Нагадаємо, у ніч на 4 грудня 2016 року в селищі Княжичі Броварського району на Київщині під час спецоперації сталася стрілянина між працівниками поліції та ДСО, які мали затримати озброєну банду, п'ятеро правоохоронців загинули: Віталій Валецький, Юліан Рудько, Олександр Маніца, Євген Куртєв, Сергій Орлов. ГПУ повідомила, що працівники КОРД (Корпус оперативно-раптової дії Національної поліції України) почав першим стріляти по працівниках поліції охорони.

 

30 серпня Головне слідче управління Генеральної прокуратури повідомило про підозрутрьом службовим особам Національної поліції у справі про стрілянину в Княжичах.