НОВИНИ

Україна має значні ризики відмивання коштів - Рада Європи

Причиною цьому є корупція та незаконна економічна діяльність, зокрема фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків та шахрайство,

Станом на січень 2018 року в Україні існують значні ризики відмивання коштів. Такого висновку дійшли члени Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів (MONEYVAL) у звіті, присвяченому Україні й оприлюдненому у вівторок, 30 січня, у Страсбурзі. 

 

Зазначається, що причиною цьому є  корупція та незаконна економічна діяльність, зокрема фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків та шахрайство,

 

Востаннє експерти MONEYVAL оцінювали ситуацію в Україні у 2009 році.

 

До 2014 року в Україні у справах про відмивання коштів фігурували лише дрібні чиновники, переважно місцевого рівня, а не ті, які обіймали високі посади. У звіті наголошується, що з березня 2014 року українські правоохоронні органи почали активно розслідувати діяльність представників режиму екс-президента Віктора Януковича.

 

"Складні розслідування призвели поки що до двох судових вироків, один з яких винесено у справі про відмивання грошей у значних обсягах", - зазначається у документі, проте не уточнюється, про яку саме справу йдеться.

 

Експерти MONEYVAL вважають, що в Україні має проводитися більше розслідувань і ухвалюватися більше вироків у "справах, які стосуються корупції на високому рівні та розкрадання державного майна і активів, не лише особами, пов'язаними з колишнім режимом, але також з чинними урядовцями та їхніми партнерами".

 

Крім того, попри те, що українська влада почала активно застосовувати процедуру конфіскації коштів у гучних корупційних справах, у документі зауважується, що "режим конфіскації застосовується непослідовно".

 

У звіті дається також оцінка і тим заходам, яких вживають в Україні для боротьби з фінансування тероризму. Ідеться про те, що Київ визначив фінансування тероризму як окреме правопорушення і запроваджує систему боротьби з ним. Проте у ній ще існують технічні недоліки, над усуненням яких треба працювати, щоб привести систему боротьби з фінансуванням тероризму в Україні у відповідність до міжнародних стандартів.

 

Раніше поліція звинуватила фірму Укроборонпрому у відмиванні 80 млн грн.