НОВИНИ

Польща вирішила змінити систему управління збройними силами

Реформа також стосуватиметься нової стратегії національної безпеки та кадрової політики польської армії.

У понеділок, 29 січня, президент Польщі Анджей Дуда разом з очільниками міністерства національної оборони Польщі (МНО) заявив про зміни в системі управління збройними силами та початок роботи над новою стратегією національної безпеки. Про це повідомляє польське видання wnp.pl.

 

Зазначається, що найближчим часом будуть вжиті заходи з покращення кадрової політики в польській армії.

 

" Під час дискусії про функціонування польських збройних сил, особливо в контексті здійснюваного суверенітетом президента, задекларовано здійснення негайних змін у системі управління і контролю", - йдеться у спільній заяві МНО та Бюро національної безпеки (BBN).

 

 

Крім того, було вирішено розпочати роботу над новою стратегією національної безпеки Польщі, яка була реалізована у співпраці між президентськими та урядовими партіями.

 

Наголошується, що у нараді взяли участь керівник МНО Маріуш Блащак, заступники міністра оборони та глава BBN Павел Солох.

 

Нагадаємо, 29 січня Комітет Європарламенту схвалив запуск санкційної процедури проти Польщі в рамках статті 7 Договору про ЄС, що може призвести до позбавлення права голосу країни у Раді ЄС.За  резолюцію проголосували 33 членів комітету, 9 були проти.

 

Комісія дала польській владі три місяці, аби вона здійснила кроки у сфері судочинства, які можуть виправити ситуацію. Якщо Польща  цього не зробить, це може призвести до застосування санкцій, зокрема, до втрати голосу Польщі у  Раді ЄС.