НОВИНИ

Київ закликав РФ вивести свої війська з окупованих територій України й Грузії

У МЗС висловили підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Міністерство закордонних справ України засудило ратифікацію Державною думою Росії угоди про порядок включення збройних сил окупованої Південної Осетії до складу збройних сил Російської Федерації. Про це йдеться у заяві МЗС.

 

«Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує ратифікацію Державною думою Російської Федерації так званої угоди про порядок входження окремих підрозділів збройних сил самопроголошеної «Республіки Південна Осетія» (окупована територія Грузії) до складу збройних сил Російської Федерації, а також відкриття російською окупаційною владою митного пункту в Ахалгорі (Цхінвальському регіоні) та створення спеціалізованого митного пункту у Сухумі в Абхазії», - зазначили в міністерстві.

 

Читайте також: Грузія передасть у Міжнародний кримінальний суд в Гаазі матеріали щодо війни у Південній Осетії

 

«Цей черговий провокаційний крок є продовженням політики Кремля щодо дестабілізації ситуації в Чорноморському регіоні та підриву архітектури європейської безпеки. Закликаємо Російську Федерацію виконувати свої зобов’язання в рамках міжнародного права та вивести всі свої збройні формування й окупаційні адміністрації з тимчасово окупованих територій Грузії та України», - наголосили в МЗС.

 

Крім того, в міністерстві висловили підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.

 

Як відомо, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще три держави – Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.