НОВИНИ

Проведене в США дослідження визначило найкорумпованіші держоргани в Україні - інфоргафіка

Натомість "антикорупційним чемпіоном" 2017 року стало НАБУ.

Американська торговельна палата в Україні опублікувала результати щорічного опитування щодо сприйняття рівня корупції в Україні. Про це йдеться на офіційному сайті спільноти.

 

Зазначається, що в дослідженні цього року взяли участь 184 респонденти, з яких 80% є представниками міжнародних компаній.

 

Читайте також: Створення Антикорупційного суду. За що критикують президентський законопроект у міжнародних організаціях

 

За результатами опитування, 36%  вважають, що рівень корупції знизився за останній рік (у 2016 році таких було 47%).

 

 

 

На думку більшості, НАБУ є «антикорупційним чемпіоном» у 2017 році.

 

 

У свою чергу, половина опитаних вважає запуск е-декларацій «найбільшим успіхом в антикорупційній боротьбі за останній рік».

 

 

 

Водночас 76% респондентів вважають, що непотрібно вдаватися до корупції, аби мати більший успіх в українському бізнесі.

 

Читайте також: Антикорупційний суд. Питання смаку

 

Представники бізнесу відзначили, що ключовим кроком , який Україна має зробити для досягнення прогресу у боротьбі з корупцією є створення Антикорупційного суду. За результатами дослідження, 71% опитаних вважають, що найбільш корумпованими держорганами є суди, 54% - що це податкові та митні органи, 34% - що це місцеві органи влади.

 

 

“Корупція залишається проблемою для представників бізнесу в Україні. 89% опитаних вважають, що боротьба з корупцією є першочерговою для покращення бізнес-клімату в Україні. 76% представників бізнес-спільноти України не вважають за необхідне вдаватися до корупції, аби досягти успіху. Водночас, 91% респондентів зазначили, що стикалися з корупцією під час ведення бізнесу в Україні, це на 10% більше ніж торік. Боротьба з корупцією та створення Антикорупційного суду мають стати пріоритетом на 2018 рік, адже на думку бізнес-спільноти, викорінення корупції є ключем до економічного зростання та залучення прямих іноземних інвестицій”, - зауважив президент Американської торговельної палати в Україні, Андрій Гундер.

 

Крім того, результати дослідження за останні 4 роки показали, що у 2017 році 96% респондентів відповіли, що корупція є широко поширеним явищем в Україні, а у 2016 році цей показник складав 97%, у 2015 році він становив 98%, а у 2014 - 99%.

 

Нагадаємо, 25 січня Президент України Петро Порошенко провів зустріч з президентом групи Світового банку Джим Йонг Кімом, під час якої, зокрема, обговорив створення антикорупційного суду.

 

Додамо, 24 січня колишній віце-президент Сполучених Штатів Америки (США) Джозеф Байден назвав корупцію найбільшою проблемою України. Він зазначив, що одна з трьох необхідних інституцій зараз відходить назад - антикорупційний суд.

 

Як повідомлялось, 18 січня Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС), який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.