НОВИНИ

  ▪   Юрій Лапаєв

Волкер розкрив деталі зустрічі із Сурковим

Спецпредставник США заявив, що подробиці щодо миротворчої місії (склад, розмір та дати розгортання контингенту) наразі не обговорювалися.

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер повідомив, що Вашингтон розчарований бездіяльністю РФ у питанні припинення конфлікту на Донбасі. Про це він сказав під час телефонного брифінгу, повідомляє кореспондент Тижня

 

За словами дипломата, створення безпечного середовища необхідне для виконання мінських домовленостей. Однак Росія нічого не зробила для припинення конфлікту з часів останніх переговорів, головним чином для припинення вогню.

 

Водночас Волкер наголосив, що встановлення справжнього перемир’я на Донбасі – можливе.

 

Він також повідомив, що крім питань, безпосередньо пов’язаних з бойовими діями обговорювалися також проблеми, які потребують вирішення незалежно від інтенсивності конфлікту. Зокрема, йшлося про ймовірне розгортання миротворчої місії на Донбасі, збільшення контрольних пунктів в’їзду-виїзду, відновлення регіону, звільнення заручників та вихід російської сторони з Спільного центру координації та контролю.

 

Як зазначив Волкер, деталі миротворчої місії (склад, розмір та дати розгортання контингенту) наразі не обговорювалися, адже головною суперечкою між Білим домом та Кремлем залишається мандат зазначеної місії.

 

Спецпредставник США вважає, що тільки після появи миротворців, контролю над держкордоном і створення з їхньою допомогою безпечного середовища на Донбасі, Україна може починати виконання політичних кроків за мінськими угодами.

 

Дипломат також уточнив, що не отримав практичних пропозицій від російської сторони.

 

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 26 січня Волкер проведе переговори з помічником президента Росії Владіславом Сурковим у Дубаї. Волкер також назвав дві ключові теми, які планує обговорити із Сурковим. Ішлося про відведення підконтрольних Росії сил на Донбасі і звільнення заручників.