НОВИНИ

  ▪   Ірина Рябоштан

Висоцкій і Цой як пропаганда в руках Кремля. Реакція соцмереж на заяву В'ятровича

Слова директора Інституту національної пам'яті викликали неоднозначну реакцію в користувачів української мережі інтернет та розділили людей на два "табори".

Директор Інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович обурився тим, що в Україні 80-ліття російського барда Владіміра Висоцкого згадували значно більше, ніж такий самий ювілей українського поета Васаиля Стуса. Згодом він висловив переконання, що Кремль використовує відомих артистів як сучасних, так і популярних у минулому, зокрема Висоцкого і Віктора Цоя, з метою впливу на свідомість громадян України. 

 

 

"Деколонізація? В українському сегменті "Фейсбуку" 80-ліття російського барда і гульвіси [Висоцького] згадували значно більше, ніж такий же ювілей українського поета і борця за свободу [Стуса]", – написав В'ятрович.

Згодом він доповнив свій пост.

Відповідні заяви директора Інституту Національної пам'яті викликали неоднозначну реакцію в користувачів української мережі інтернет та розділили людей на два "табори".

 

Пізніше В'ятрович відреагував на дискусію в соцмережах, зазначивши, що "не пропонував забороняти ні Цоя, ні Висоцкого".

 

"Не пропонував забороняти ні Цоя, ні Висоцкого, ні когось іншого, крім тих, хто нині відверто підтримує російську агресію. Повторю: треба лиш не забувати, як їх можуть використати. Напис на пачці цигарок "Куріння вбиває" – це не заборона курити, а застереження про можливі наслідки. Він стосується не лише цієї пачки, навіть не лише цього бренду, а куріння в цілому", – наголосив він.

Тиждень.ua зібрав реакцію українців на слова В'ятровича щодо "щупалців "руского міра".