НОВИНИ

Американська Westinghouse вирішила продовжити поставки ядерного палива в Україну

Продовження строку дії договору зміцнює роль компанії як стратегічного партнера Енергоатома.

У понеділок, 29 січня, японо-американська електротехнічна і ядерноенергетична компанія "Westinghouse Electric" уклала угоду щодо продовження строку дії договору з Державним підприємством «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»  про постачання ядерного палива. Про це повідомили у прес-службі копанії.

 

Зазначається, що цією угодою передбачається постачання ядерного палива для забезпечення семи із 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 рр., що означає розширення і продовження строку дії чинного договору на шість енергоблоків, термін дії якого завершується у 2020 році.

 

“Продовження строку дії договору зміцнює роль компанії Westinghouse як стратегічного партнера Енергоатома і демонструє нашу здатність підтримувати Україну в енергетичній диверсифікації. Той факт, що згідно з умовами договору ми отримуватимемо деякі компоненти палива від українського виробника, ще більше зміцнить відносини між компанією Westinghouse» та Україною,” – зазначив Хосе Еметеріо Гутьеррез, Президент і Головний виконавчий директор компанії Westinghouse.

 

Коментуючи угоду, президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський нагадав, що Енергоатом є єдиною компанію в світі, яка експлуатує реактори дизайну ВВЕР-1000, і яка повністю диверсифікувала джерела постачання ядерного палива для реакторів цього типу.

 

Виробництво та збірка палива здійснюватимуться на підприємстві Westinghouse з виробництва палива у місті Вестерос (Швеція), де існують виділені технологічні лінії суто для виробництва палива для реакторів ВВЕР-1000.  Постачання за договором розпочнеться на початку 2021 року, одразу після завершення чинного договору.

 

Нагадаємо, у грудні 2014 року НАЕК "Енергоатом" підписав контракт про розширення поставок ядерного палива на атомні електростанції України до 2020 року з американської Westinghouse Electric Company. 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.