НОВИНИ

МЗС Польщі пояснило, кого стосуватиметься закон про заборону пропаганди "бандерівської ідеології"

Польські дипломати також зазначили, що процес законодавчого проведення цього правового акту ще не було завершено.

Закон про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології" стосується тільки тих осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують злочини, скоєні "колабораціоністами нацистського режиму". Про це йдеться в комюніке Міністерства закордонних справ Республіки Польща щодо коментаря МЗС України.

 

"За задумом ініціаторів, законопроект має протидіяти запереченню або применшенню відповідальності виконавців злочинів, скоєних формуваннями, що колаборували з Третім німецьким рейхом. Стосується він тільки осіб, які прилюдно і всупереч фактам заперечують такі злочини. Наголошуємо, що наукова і художня діяльність в розумінні обговорюваного закону не є злочином", - ідеться в заяві польського МЗС.

 

Польські дипломати також зазначили, що процес законодавчого проведення цього правового акту ще не було завершено.

 

МЗС Польщі наголосило, що польська сторона підтверджує своє прагнення до побудови стратегічного партнерства з Україною, "проте це партнерство, про що ми багато разів наголошували, повинно ґрунтуватися на базисі правди".

 

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України глибоко стурбоване ухваленням в Сеймі Польщі законопроекту про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології». У відомстві висловили стурбованість, що трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися.

 

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив законопроект щодо заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.