НОВИНИ

Віктор Гвоздь: До збройної агресії проти України з боку РФ можна долучити низку інших ризиків і загроз

Загрозливі тенденції активно стимулюються Росією.

До збройної агресії проти України з боку Росії можна долучити низку інших ризиків і загроз. Особливо ті, до яких призводять дії основних світових гравців. Про це в інтерв’ю Тижню висловив Віктор Гвоздь, колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) та керівник Служби зовнішньої розвідки України.

 

«Я назвав би поширення популістських настроїв у США та країнах ЄС, що послаблює західний світ та підриває його єдність у питаннях стримування неоімперської політики Москви», - сказав він.

 

Крім того, за словами Гвоздя, відчутні проблеми для України виникають унаслідок виступів націоналістичних сил у сусідніх із нами державах: Польщі, Угорщині та Румунії, які намагаються скористатися проблемами України в сусідських відносинах.

 

 

«Прикро, що всі ці тенденції активно стимулюються Росією, зокрема й через втручання у вибори, інформаційний вплив на суспільства, а також надання підтримки деструктивним партіям чи рухам. Це спостерігалося у США, Франції (хоча там і спрацювало проти цих сил), Німеччині. Слід також відзначити військову активність Росії та США/НАТО в Європі, що може провокувати між ними воєнний конфлікт. Немає сумнівів, що до нього втягуватиметься й Україна, яка сьогодні стала основним полем у цих геополітичних битвах. Ми опинилися у незручному становищі між двох сил», - сказав екс-керівник Служби зовнішньої розвідки.

 

Крім того, зауважив Гвоздь, Україна лишається чутливою й до загальних викликів і загроз світового та регіонального рівнів, як-от міжнародний тероризм (транзит бойовиків або створення так званих сплячих груп), організована злочинність, неконтрольована міграція, незаконна торгівля зброєю, наркотиками тощо. Країна постала перед серйозним випробовуванням.