НОВИНИ

Віктор Гвоздь: За певних обставин Кремль може зважитися на проведення воєнної операції проти України

Проте, за словами екс-очільника ГУР МОУ, на сьогодні Росія навряд чи вдасться до масштабних наступальних дій щодо нашої країни.

На сьогодні перехід Росії до масштабних наступальних дій проти України є малоймовірним. Однак не виключено, що за певних обставин російське керівництво зважиться на проведення обмеженої або повномасштабної воєнної операції щодо нашої країни. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив Віктор Гвоздь, колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) та екс-керівник Служби зовнішньої розвідки України.

 

«На сьогодні перехід Росії до масштабних наступальних дій проти України є малоймовірним. Зосереджуючи свої війська вздовж нашого кордону, а також у Криму й на Донбасі, вона намагається психологічно тиснути на Україну, перешкоджати нашим спробам повернути окуповані території в силовий спосіб, унеможливити так званий хорватський сценарій. Однак не виключаю, що за певних обставин російське керівництво зважиться на проведення обмеженої або повномасштабної воєнної операції проти нашої країни. Наприклад, щоб розширити площу «ДНР» і «ЛНР», створити сухопутний коридор до Криму або окупувати всю українську територію», — сказав він.

 

 

За словами Гвоздя, передумовою цього може бути, наприклад, різке загострення збройного протистояння в зоні конфлікту на Донбасі. Може бути так, як колись у Грузії, — так зване умиротворення. Тобто вводитимуться війська росіян для «примушення до миру». Можливо, внаслідок якихось серйозних соціальних заворушень за нібито наявної загрози населенню. При цьому світовій спільноті нав’язуватиметься думка, що українська влада не спроможна навести там лад і що лише російська військова сила здатна впоратися із ситуацією. 

 

Він зауважив, що ці заходи, швидше за все, будуть закамуфльовані під якісь навчання, як було у 2014-му.