НОВИНИ

«Змініть дату, не пишаємося геноцидом!». Як пройшов День Австралії на колишній батьківщині аборигенів

На вулицях Сіднею відбулися масові протести за зміну дати національного свята.

Національне свято австралійців цього року пройшло на тлі протестуючих маршів. Про це повідомляє австралійське видання The Sydney Morning Herald.

 

Зазначається, що приблизно 25 тисяч мітингарів виступають за зміну дати Дня Австралії, адже у цей день, 26 січня 1788 року, перший флот суден з Британії увійшов у бухту Сіднею й винищив корінне населення.

 

"Коли вони говорять про День Австралії, вони говорять про те, що по суті стосується колонізації, смерті, вбивства та зґвалтування", - сказав один із активістів.

 

Зокрема, демонстранти вийшли на вулиці з плакатами «Змініть дату», «Не пишаємось геноцидом» та «Завжди були, завжди будуть аборигенними землями».

 

 

У свою чергу, відомий австралійський журналіст у виданні The New York Times відзначив, що «у час, настільки яскраво усвідомленому ліберальним уявленням про рівність та інтеграцію, про що свідчить, наприклад, швидкий сплеск підтримки одностатевого шлюбу - думка про те, що корінні жителі можуть ігноруватися, стає нестерпною».

 

За його словами, рік тому лише 15% австралійців підтримали зміну дати святкування, а до вересня цей показник склав вже 26%.

 

Нагадаємо, 17 грудня відбулася урочиста церемонія відкриття Почесного консульcтва України в Сіднеї - першого в історії двосторонніх українсько-австралійських відносин.