НОВИНИ

Майкл Бініон: Тереза Мей навряд чи зможе завоювати авторитет з огляду на три основні слабкі точки

Мрем’єрка Великої Британії повертається до торішньої політичної кризи.

Через провальне переформатування Кабінету міністрів Великої Британії прем’єрка Тереза Мей повертається до торішньої політичної кризи. Тепер її знову вважають слабкою лідеркою, в уряді якої бракує одностайності та чітких планів щодо подальшої політики. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

 

Він припускає, що Мей ніколи не зможе завоювати авторитет, годі й казати про те, щоб стати наступною Тетчер, як вона сподівалася, з огляду на три основні слабкі точки.

 

По-перше, за його словами, прем’єрці бракує політичної могутності, через яку опоненти боялися б її. Здебільшого так сталося тому, що Мей наполягала на проведенні виборів торік, а тоді практично їх програла. Уряд не має більшості в парламенті, тому боїться висувати на розгляд пропозиції чи реформи, проти яких можуть виступити консерватори-відступники й потягнути до відставки весь Кабінет міністрів.

 

По-друге, пише Бініон, Тереза Мей не призначила досвідчених політиків, які узяли б на себе зв’язки з громадськістю або пошук нових посадовців. У колі Мей мало людей, здатних передбачити, як телебачення та преса зреагує на той чи інший політичний крок. У результаті Даунінг-стрит часто припускається елементарної помилки: наприклад, оголошує ім’я нового очільника Консервативної партії, а тоді з’ясовується, що ним стала інша людина.

 

По-третє, йдеться в матеріалі, незрозуміло, які плани має уряд. У багатьох сферах британського життя потрібні термінові політичні заходи: у країні бракує житла, Національній службі охорони здоров’я необхідне краще фінансування, поглиблюється розрив між високооплачуваними працівниками та низькооплачуваними робітниками. Назріла також нагальна потреба вдосконалювати університети й розвивати соціальну мобільність.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»