НОВИНИ

Втручання у вибори США. Нідерланди стежили за хакерами РФ, які зламали штаб Клінтон – ЗМІ

За даними видання, нідерландська спецслужба довідалась, що хакерами керує Служба зовнішньої розвідки Росії.

Спецслужба Нідерландів AIVD стежила за групою хакерів РФ Cozy Bear, яку підозрюють у зломі серверів Демократичної партії під час президентської кампанії в США.  Про це йдеться в розслідуванні нідерландської газети deVolkskrant.

 

Видання зазначає, що доступ Нідерландів до комп’ютерної мережі російських хакерів є важливим свідченням участі Росії в хакерських атаках на Демократичну партію.

 

"Це також стало підставою для того, що ФБР приступило до розслідування втручання Росії у передвиборчу гонку між кандидатом від Демократичної партії Хілларі Клінтон і республіканським кандидатом Дональдом Трампом", – йдеться в повідомленні.

 

 

Журналісти стверджують, що нідерландська спецслужба AIVD стежила за роботою Cozy Bear фактично у прямому ефірі. Повідомляється, що AIVD мала доступ до комп’ютерів російських хакерів з 2014 по 2017 роки. Зазначається, що отриману інформацію нідерландські агенти передавали ЦРУ та АНБ.

 

"Влітку 2014 року нідерландські хакери проникли у комп’ютерну мережу Cozy Bear, чия штаб-квартира розташована в університетській будівлі поруч з Красною площею.AIVD відстежувала кожен крок російських хакерів, у тому числі через веб-камери. Вони могли дізнатись, хто належить до російської групи, склад якої постійно змінювався. Отримані знімки порівнювали із базами даних російських шпигунів", – пише видання.

 

Газета стверджує, що нідерландська спецслужба довідалась, що хакерами керує Служба зовнішньої розвідки Росії.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж пообіцяв опублікувати документи, пов'язані з діяльністю президентської кампанії Хілларі Клінтон. 

 

8 жовтня, WikiLeaks опублікував першу частину листування голови передвиборної кампанії Клінтон Подести. Листи стосувалися питань ядерної енергетики, а також публікацій в ЗМІ про пожертвування до Фонду Клінтон, які робилися особами, «мають інтереси в гірничодобувній і ядерної галузях».

 

11 жовтня портал опублікував другу частину листів голови передвиборного Клінтон. Подеста заявив, що його листування, яку опублікував сайт Wikileaks, було зламане російськими хакерами.

 

Засновник сайту Джуліан Ассанж неодноразово відкидав інформацію про те, що він якимось чином співпрацює з російською владою.

Співробітники розвідки США перевіряють причетність РФ до публікації WikiLeaks викраденої хакерами інформацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.