НОВИНИ

Президент Литви прокоментувала можливість членства України в Євросоюзі

Грібаускайте висловила надію, що між європейськими цілями і майбутнім України не буде ніяких суперечностей.

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що для України можливість стати членом Європейського союзу цілком реальна. Про це в четвер, 25 січня, передає Литовське радіо і телебачення.

 

"Я думаю, що це реально для будь-якої країни. Все залежить від її внутрішнього розвитку, зовнішніх обставин і від політичного вікна, що відкривається на поворотах історії", – заявила президент.

 

За її словами, у свій час і в Литві не могли уявити, що через десять років після початку переговорів про членство в ЄС країна буде його повноправним членом.

 

Грібаускайте зазначила, що на цьому шляху вкрай важлива мобілізація всіх зусиль країни.

 

"Для українського народу ця надія повинна зберігатися. І наш обов'язок – допомогти їм у досягненні їх цілей", – сказала вона

 

Водночас Грібаускайте висловила надію, що між європейськими цілями і майбутнім України не буде ніяких суперечностей.

 

Нагадаємо, 10 жовтня 2017 року Комітет Європарламенту у закордонних справах затвердив проект резолюції, яка пропонує конкретні заходи на підтримку країн "Східного партнерства", зокрема, України, Молдови та Грузії. Раніше парламентарі Молдови, України та Грузії, що входять у формат "Східного партнерства", планують звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз.

 

Як повідомлялося,  1 вересня в повному обсязі набрала чинності Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Лідери Євросоюзу привітали Україну з набуттямчинності Угоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.