НОВИНИ

Литовський військовий радник назвав найважливіші стандарти НАТО, які слід втілити в процеси реформування ЗСУ

Основний стандарт — це ставлення до підлеглих.

Є два найважливіші стандарти НАТО, які слід втілити в процеси реформування Збройних сил України. Про це в інтерв’ю Тижню розповів литовський радник із розвитку сержантського складу в Проектному офісі реформ Міністерства оборони України Роландас Кішкіс.

 

«Основний стандарт — це те, як ви ставитеся до своїх підлеглих і як цінуєте їх. Згідно з радянською пірамідою управління, на вершині — офіцери, потім — сержантський склад і солдати. Як на мене, готовність солдата до здійснення місії має забезпечуватися на всіх рівнях. Бо він перший, хто за всіх кладе життя, якщо ситуація погіршується. Це найважливіша зміна. Офіцери повинні цінити своїх підлеглих і віддавати їм шану», — сказав він.

 

За словами радника, ще дуже важливою є концепція командної місії. Вона протилежна радянській системі, де офіцери за все відповідальні й самі все вирішують. У концепції командної місії командир чи офіцер дає своїм підлеглим чітке розпорядження, але план дій не є детально розробленим, тому він дозволяє їм робити внесок у здійснення місії.

 

«По-перше, це дає ширший спектр рішень і кращу гнучкість. По-друге, коли ми радимося із сержантами, які є наближеними до солдатів, то забезпечуємо цим планам більшу реалістичність (бо офіцери інколи відірвані від реальності)», — пояснив Кішкіс.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»